• Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni,

hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét,

megízlelje az alkotás izgalmát, és megtalálja a munkát, amit szeretni fog.”

Szentgyörgyi Albert

Tisztelt Szülők!

A beíratás alkalmából a Kodály Zoltán Alapiskola leendő elsős pedagógusai köszöntik Önöket nagy tudósunk szavaival, melyet egyben hitvallásunknak tartunk.

Tudjuk, hogy ilyenkor a szülőkben felmerül az aggódás, feszültség, a sok fel nem tett kérdés, amit az ismeretlentől való félelem okoz. Ennek eloszlatása érdekében osztjuk meg gondolatainkat.

A legfontosabb a gyermek – célunk olyan osztályközösség kialakítása, ahol a gyermek biztonságban, jól érzi magát, ahol megtanulják tisztelni, segíteni, elfogadni egymást.

Fontos feladatunk az alapismeretek átadása az olvasási, számolási és íráskészség fejlesztése, a mozgás és az alapvető emberi értékekre való nevelés, a gyerekek képesség szerinti oktatása, nevelése, mindezt a játék kihasználásával, ami a gyermek természetes tevékenysége.

Feltételezzük, hogy minden szülő azt szeretné, hogy boldog, kiegyensúlyozott elsős gyermeke legyen. Mit tegyen a szülő ennek érdekében?

A legfontosabb, hogy a gyermek örömmel várja az iskolakezdést. Nem szabad fenyegetni, ijesztgetni a gyermeket az iskolával, tanulással. Növelni kell a gyermekek önbizalmát és önállóságát. A következő fontos feladat a pontos napirend kialakítása, betartatása.

Nagyon lényeges, hogy iskolakezdésig játsszanak, hallgassanak mesét, számlálgassanak, csoportosítsanak, rajzoljanak, színezzenek, gyurmázzanak, és sokat beszélgessenek. Gyakorolják az óvodában elsajátított higiénés szokásokat és önkiszolgáló tevékenységet.

Tisztában vagyunk azzal, hogy minden gyermek más és más. Vannak, akik ügyesebbek, bátrabbak, önállóbbak, és vannak, akik nem. Mi, pedagógusok mindent megteszünk annak érdekében, hogy minden kisgyermek a saját tempójában tudjon haladni és fejlődni.

Célunk olyan feltételeket teremteni, hogy a gyermekük kedves, barátságos, családias légkörű iskolában tanulhasson és vidáman, örömmel járnak iskolába, ahol minden kisgyermek megtalálja a saját helyét a közösségben, megtalálja a barátait.

A 2024/2025-ös iskolai évre a Kodály Zoltán Alapiskola első évfolyamába 38 tanulót írattak be. Iskolánk így két első osztályt nyit. Ezúton szeretnénk köszönetünket kifejezni azoknak a szülőknek, akik iskolánkba íratták gyermeküket. Köszönjük a bizalmat!

Néhány fontos és hasznos tudnivaló az iskolakezdésig:

A Rákóczi Szövetség jóvoltából minden első osztályba beíratott gyermek kap egy iskolatáskát. Munkafüzeteket és a füzetcsomagot az iskola rendeli a szülőkkel való egyeztetés után.

Az iskolakezdéshez szükséges dolgok listája, amit a szülő már az iskolakezdésig biztosíthat:

• tolltartó, színes ceruzák, 2db grafitceruza, radír, olló
        • papucs, papucstáska
        • testnevelésórára: fehér trikó, melegítő (felső, alsó), sportcipő, tornazsák
        • kisméretű törülköző
        • tízórais alátét
        • tisztasági csomag: 4 db WC-papír, egy csomag szalvéta, egy db folyékony szappan, egy egész csomag papírzsebkendő

A füzetcsomagot az iskolában egységesen rendeljük majd mindenkinek a tanévnyitó után.

Iskolakezdés 2024. szeptember 2-án, ünnepélyes tanévnyitó 8:30-tól kezdődik az iskola előtti részen, rossz idő esetén a kijelölt osztályban.

Szeretettel várjuk jövendőbeli elsőseinket!

Várady Zsuzsanna és Süke Beáta tanító nénik